Beautiful young woman relaxing on sofa with her cat in living room.
Pro kondenzační kotle a tepelná čerpadla

Úspora energie nízkoteplotními radiátory

Nízkoteplotní radiátory jsou mimořádně účinným způsobem vytápění, řešením pro budoucnost. Zejména v kombinaci s tepelným čerpadlem jsou ideální pro dosažení maximální účinnosti a úspory energie.

Nízkoteplotní radiátory Zehnder pro kondenzační kotle a tepelná čerpadla

RAL9016, kid room, Twin 40, Charleston

Ušetřete více energie moderním způsobem vytápění

Zastaralé topné systémy zatěžují nejen pokladnu naší domácnosti, ale také klima. Možností, jak snížit spotřebu energie na vytápění, je mnoho – od výměny oken až po zateplení fasády. Ke snížení spotřeby energie na topení by měla být také vytápěcí zařízení optimalizována. Při podobné investici to může přinést větší úspory a tedy kratší návratnost.

Nízkoteplotní radiátory Zehnder jsou dokonale přizpůsobeny modernizovanému vytápěcímu systému a zajišťují tak energetickou účinnost. 

Naše radiátory zaujmou také svým designem a moderním vzhledem. Vyberte si ten správný produkt pro váš projekt.

 

Ideální kombinace: nízkoteplotní radiátor s tepelným čerpadlem

Icon, Stage 4, hot, intensity, heat, Heating

Jak potvrzují aktuální studie, tepelná čerpadla se spolehlivě a šetrně ke klimatu postarají o komfortní teplo také ve stávajících budovách. Není nutné přecházet na systémy plošného vytápění, neboť radiátory lze provozovat i při nízkých teplotách. Nízkoteplotní radiátory Zehnder jsou perfektně přizpůsobeny modernizovanému topnému systému a ve spojení s tepelným čerpadlem zajišťují ještě vyšší energetickou účinnost.

Potenciál účinku na úsporu energie

Rozhodující úlohu v úspoře energie hraje využití jejího přenosu. Pokud budou na místě přenosu tepla optimálně vyrovnány všechny faktory (radiátory, termostatické ventily atd.), je možné ušetřit až 30 % energie. Zatímco na vedení potrubí je možné ušetřit na nákladech pouze mezi 1 a 2 %, tak na výrobě tepla se tato hodnota pohybuje v rozmezí 5 až 15 %.

Faktory využití přenosu
  • Vhodné radiátory
  • Podíl sálavého tepla
  • Teplota otopné vody
  • Termostatické ventily
  • Prostorová teplota
  • Konvekční poměry
  • Způsob větrání místnosti

 

Použitím nejnovějších technologií, jako je např. kondenzační technika a tepelná čerpadla, je teplo pro vytápění zpravidla k dispozici při velmi nízkých požadovaných teplotách. Nyní platí optimální vzájemné nastavení výroby a přenosu tepla. Jednoduše a nekomplikovaně to jde s nízkoteplotními radiátory Zehnder. Tyto radiátory pracují efektivně a účinně v obou systémech a při nejrůznějších stavech výkonu.

Zehnder Nova Neo

Atraktivní řešení radiátoru speciálně pro nízkoteplotní rozsah

Zehnder Nova Neo byl speciálně navržen jako nízkoteplotní radiátor pro provoz s tepelným čerpadlem. Ve srovnání s podlahovým vytápěním nebo s běžným radiátorem má nízkoteplotní radiátor výrazně kratší fázi ohřevu při stejné teplotě topného systému. Se zapnutými integrovanými ventilátory zajišťuje Zehnder Nova Neo ještě rychlejší komfort.

Přejít na detail radiátoru

Nízkoteplotní radiátor Zehnder Nova Neo - ideální pro provoz v kombinaci s tepelným čerpadlem
Zehnder Charleston

Klasik mezi designovými radiátory

Mnoho designových radiátorů z portfolia Zehnder je vhodných pro nízkoteplotní systémy – zejména ty s vysokým podílem sálavého tepla, jako je Zehnder Charleston. Designový radiátor se již od roku 1930 neustále vyvíjí. Zehnder Charleston se tak stal efektivním univerzálem, s širokými možnostmi využití.

Zejména díky své výjimečné konstrukci a rozměrové variabilitě nabízí možnost optimalizovat velikost použitého tělesa a napomoct tak dosáhnout potřebných úspor při spotřebě tepelné energie.

Přejít na detail radiátoru

Zehnder Charleston v bílé matné barvě
Více informací k nízkoteplotním radiátorům?
Obraťte se na nás, rádi vám poradíme.
Zehnder Kleo v horizontálním provedení
Máte-li dotaz, napište nám prosím.

Všeobecný dotaz

Ke kontaktnímu formuláři

Žádost o nabídku

Ke kontaktnímu formuláři

Servis a náhradní díly

Ke kontaktnímu formuláři
Máte dotaz? Neváhejte nám zavolat.

Všeobecný dotaz

+420 383 136 222

Cenové nabídky, technická podpora (Komfortní větrání)

+420 704 614 060

Servis a náhradní díly (Komfortní větrání)

+420 704 973 824