Klimatický modul Zehnder ComfoClime

Pro správně temperovaný čerstvý vzduch

Dohřev či dochlazování vzduchu pomocí Zehnder ComfoClime pro ještě větší komfort v dobře izolovaných budovách.

Komfortní interiérová teplota při nízké spotřebě energie

I moderní obytné budovy se vzduchotěsnou stavební obálkou a velkými okny vyžadují řešení, která zabraňují přehřívání. 

To je možné s jednotkou pro temperování vzduchu Zehnder ComfoClime: speciálně vyvinutá pro provoz s komfortní větrací jednotkou Zehnder ComfoAir Q, optimalizuje Zehnder ComfoClime energeticky úsporným způsobem teplotu přiváděného vzduchu a zajišťuje tak příjemné klima v místnosti po celý rok. 

V parných letních dnech se to děje dodatečným chlazením a odvlhčováním vzduchu v interiéru, v zimě lze přiváděný vzduch ohřát na konstantní příjemnou teplotu.

Air Temperation
Temperování vzduchu se Zehnder ComfoClime
Použití

Vyšší požadavky na energetickou účinnost

Zařízení pro temperování vzduchu bylo společností Zehnder vyvinuto speciálně pro obytné prostory, ve kterých je potřeba - i přes vysoké nároky na energetickou účinnost - dosáhnout příjemného vnitřního klima.

Na rozdíl od běžných chladicích a topných systémů, které jsou zpravidla založeny na cirkulaci vzduchu, využívá Zehnder ComfoClime k dohřívání a dochlazování  100% čerstvý vzduch. To udržuje nízký obsah CO2 a vnitřní prostředí je tak zdravé a příjemné.

 

Robustní systémové komponenty

Promyšlená kombinace větrací jednotky Zehnder ComfoAir Q a modulu na bázi tepelného čerpadla vzduch/vzduch s invertorovou technologií Zehnder ComfoClime splňuje nejen nejvyšší standardy kvality a energetické účinnosti, ale zajišťuje vysokou úroveň zdravého bydlení a pohodlí v celém domě či bytě.

Komfortní větrací jednotka předává z odváděného vzduchu až 95 % tepla nebo chladu (pasivní rekuperace energie) přiváděnému čerstvému ​​vzduchu. Zehnder ComfoClime poté vzduch dochlazuje a odvlhčuje (léto) nebo jej naopak dohřívá.

Zehnder ComfoClime 36 jako flexibilní nadstavba na větrací jednotce Zehnder ComfoAir Q600 ST
Klimatický modul Zehnder ComfoClime 36 jako flexibilní nadstavba na ComfoAir Q600 ST
Princip funkce

Dohřev a dochlazování se 100% čerstvým vzduchem

Klimatický modul Zehnder ComfoClime funguje na principu tepelného čerpadla vzduch-vzduch a pracuje modulačně. Temperuje čerstvý vzduch přiváděný přes větrací jednotku podle potřeby v závislosti na ročním období. 

 

V létě

Přiváděný vzduch je v jednotce Zehnder ComfoClime dodatečně chlazen a odvlhčován. To udržuje vnitřní klima zdravé a komfortní i v tropických letních dnech. 

Zehnder ComfoClime s moderní invertorovou technologií: letní provoz
Schéma letního provozu s využitím izolovaných rozvodů Zehnder ComfoTube Therm

V zimě

V zimě je stávající topný systém, obvykle tepelné čerpadlo, temperováním optimálně podporován. Zvyšuje se účinnost a současně je v interiéru energeticky úsporným způsobem dosaženo ideální rovnováhy mezi komfortem bydlení a zdravím.

Zehnder ComfoClime s moderní invertorovou technologií: zimní provoz
Schéma zimního provozu s využitím izolovaných rozvodů Zehnder ComfoTube Therm

Méně energie

Zender ComfoClime s nejmodernější invertorovou technologií využívá pouze tolik energie, kolik je skutečně nutné k dosažení požadované teploty. To se provádí automaticky a plynule nastavováním rychlosti kompresoru. Použité chladivo R32 přenáší tepelnou energii efektivně a ekologicky.

Instalace

Přídavné zařízení k větrací jednotce Zehnder ComfoAir Q

Klimatický modul Zehnder ComfoClime je k dispozici jako doplněk k větrací jednotce Zehnder ComfoAir Q. Snadno se instaluje na jednotku stojící na podlaze a nezabírá žádné další místo. Navíc je Zehnder ComfoClime k dispozici v různých konfiguracích a přizpůsobí se tak jakékoli stavební situaci.

Plug & Play
Modul Zehnder ComfoClime se dodává připravený k okamžitému zapojení a použití formou Plug & Play.

Automatické nastavení nejlepšího výkonu

Technologie ClimateSwitch
Rozhraní ComfoNET umožňuje ovladači komunikovat s větrací jednotkou. Tímto způsobem se optimálně kombinuje "pasivní" výroba energie komfortní větrací jednotky Zehnder ComfoAir Q s „aktivním“ přispěním jednotky pro temperování vzduchu. Tato technologie Zehnder ClimateSwitch umožňuje příjemné, automaticky řízené vnitřní klima po celý rok.

Předizolované větrací potrubí ThermalShield
Předizolovaný rozvod vzduchu s tepelnou izolací ThermalShield snižuje dodatečné tepelné ztráty. Díky tomu lze dosáhnout ještě lepších výsledků při temperování vzduchu.

Dodatečná instalace možná

Za určitých podmínek lze Zehnder ComfoClime dodatečně namontovat i na stávající systém větrání.

Pro dosažení optimálního výkonu a požadovaného chladicího efektu musí stávající systém splňovat řadu požadavků. Pro efektivní provoz jsou zapotřebí zejména dostatečné objemové průtoky výměny vzduchu.

Ověření předem:
Pro zjištění, že jednotka Zehnder ComfoClime se dokonale hodí k vašemu systému a dokáže dosáhnout požadovaného komfortního efektu, doporučujeme projít s námi detaily vašeho řešení. Jsme vám k dispozici na telefonním čísle +420 704 614 060 nebo e-mailu nabidky@zehnder.cz


Předizolované rozvody vzduchu

Zamezení teplotních ztrát

Pokud je přiváděný vzduch chlazen, měl by být rozvod vzduchu izolován – nejen z důvodu energetické účinnosti, ale také zejména kvůli zamezení kondenzace. K tomu se výborně hodí předizolovaný systém rozvodu vzduchu s Thermal Shield. Při absenci izolace se může tvořit kondenzát a poškodit stavební materiál nebo způsobit tvorbu plísní.

Izolované rozvody vzduchu Zehnder
Zehnder ComfoClime
Systémové rozšíření pro větrací jednotku Zehnder ComfoAir Q
Modul pro temperování přiváděného vzduchu
Pro větší komfort v dobře izolovaných budovách.

Vhodné větrací jednotky

Zaujal vás tento produkt?
Máte dotaz?
Chcete se o produktu dozvědět více? Máte jiný dotaz?
Poradenství
Naši konzultanti z obchodně-technické podpory se vám budou věnovat.
Máte-li dotaz, napište nám prosím.

Všeobecný dotaz

Ke kontaktnímu formuláři

Žádost o nabídku

Ke kontaktnímu formuláři

Servis a náhradní díly

Ke kontaktnímu formuláři
Máte dotaz? Neváhejte nám zavolat.

Všeobecný dotaz

+420 383 136 222

Cenové nabídky, technická podpora (Komfortní větrání)

+420 704 614 060

Servis a náhradní díly (Komfortní větrání)

+420 704 973 824