Inteligentní větrací jednotka Zehnder ComfoAir Q
Zehnder ComfoAir Q

Komfortní větrání na nejvyšší úrovni

Tichá, výkonná a energeticky úsporná větrací jednotka.

Inteligentní větrací jednotka Zehnder ComfoAir Q

Snadná instalace a jednoduché uvedení do provozu, profesionální podpora od návrhu až po údržbu: prostřednictvím inteligentní větrací jednotky Zehnder ComfoAir Q a kompletnímu systému komfortního větrání Zehnder je velmi snadné získat pro váš domov energeticky účinný systém řízeného (nuceného) větrání s rekuperací tepla. Neustále čerstvý a čistý vzduch zajistí příjemný komfort v obytném prostoru.

Díky inovativnímu řešení zaručuje ComfoAir Q energeticky úsporný a tichý provoz, maximální účinnost rekuperace tepla, perfektní klima pro obytné prostory a moderní pohodlnou obsluhu. A výsledkem jsou spokojení zákazníci.

Zehnder ComfoAir Q v přehledu

  • Nejvyšší energetická účinnost zásluhou vysoce účinného výměníku tepla
  • Provoz tišší až o 8 dB(A) a spotřeba energie nižší až o 10 % díky nejnovější technologii ventilátorů
  • Inovativní ovládání průtoku vzduchu Flow Control zaručuje maximální účinnost rekuperace tepla
  • Optimální teploty přiváděného vzduchu díky modulačnímu bypassu
  • Uživatelsky přívětivá obsluha: Možné je vše od přepínače po aplikaci.
  • Levé a pravé provedení integrované do jedné jednotky pro snadné plánování a úspěšnou montáž

Vyšší energetická účinnost

Větrací jednotky Zehnder ComfoAir Q již při uvedení na trh překonávaly současné evropské energetické normy. Zehnder ComfoAir Q je současně jedním z energeticky nejúspornějších zařízení. 

Zjistěte více o maximální energetické účinnosti, inovativním ovládání průtoku vzduchu a extrémně tiché technologii ventilátorů:

Energetický štítek pro větrací jednotku Zehnder ComfoAir Q

Maximální energetická účinnost při nízké spotřebě

Díky inovativním technologiím dosahují větrací jednotky Zehnder ComfoAir Q vynikajicích hodnot ve své třídě: maximální energetická účinnost (podle metody měření PHI 91 % účinnost rekuperace tepla s hodnotou SFP 0,28 Watt/m3/h při 270m3/h) při minimální spotřebě energie. Tím se dosahuje úspor nákladů a rovněž se dlouhodobě zvyšuje hodnota nemovitosti.

Energetická účinnost Zehnder ComfoAir Q
Inteligentní modulační předehřev Zehnder ComfoAir Q

Výkonnostní standardy zítřka

Modely Zehnder ComfoAir Q získaly odpovídající certifikáty ohledně energetické účinnosti. Tím splňují všechny evropské normy týkající se energetické účinnosti a požadavků na výkon větracích jednotek. To však není vše – dokonce tyto požadavky překonávají a to v těchto oblastech:

  • Spotřeba elektrické energie
  • Účinnost
  • Řízení

Skrz inteligentní předehřívání přiváděného venkovního vzduchu zajišťuje větrací jednotka optimální energetickou účinnost. Modulační registr předehřevu se přitom perfektně přizpůsobí teplotě, objemovému průtoku a vlhkosti vzduchu.  

Ideální rekuperace tepla

Unikátní výměník tepla ve tvaru diamantu zajišťuje, přes mimořádně velkou předávací plochu (zvětšené oproti původnímu výměníku o 25 %), vyšší účinnost rekuperace tepla. Ve srovnání s průměrnými konkurenčními výrobky je výsledkem snížení tepelné zátěže až o 38 %. K tomu přispívá i provedení jednotlivých kanálků, které zajišťuje rovnoměrné proudění vzduchu a tím i menší odpor vzduchu, což navíc snižuje spotřebu energie.

Unikátní výměník tepla ve tvaru diamantu.
Patentovaná technologie čidel automaticky zajišťuje vyvážené množství přiváděného a odváděného vzduchu.

Inovativní zajištění konstantních průtoků vzduchu

Patentovaná technologie čidel se automaticky postará o vyvážené množství přiváděného a odváděného vzduchu. Toto ovládání průtoku vzduchu Flow Control zaručuje maximální účinnost rekuperace tepla.

Navíc ušetříte čas během uvádění do provozu, protože vyvážení vzduchových množství probíhá automaticky, otáčky nemusíte nastavovat manuálně.

Nejnovější technologie extra tichých ventilátorů

I ten nejčistší a nejčerstvější vzduch nebude dostatečně oceněn, pokud je provázen kulisou rušivého hluku. U jednotky Zehnder ComfoAir Q je to naprosto vyloučeno. Větrací jednotka nové generace je vybavena nejtiššími ventilátory na trhu a je tedy téměř bezhlučná. Usměrňovací mřížky, spirálový plášť a radiální ventilátory RadiCal ebm-papst zajišťují optimální proudění vzduchu a mimořádně nízkou spotřebu energie.

Větrací jednotka je vybavena velmi tichými ventilátory a je tedy téměř bezhlučná.

Snadná montáž, flexibilní návrh systému a jednoduchá údržba

Díky způsobu montáže Plug & Play lze větrací jednotky Zehnder ComfoAir Q nainstalovat zcela snadno a bezpečně. Přípojky jsou zaměnitelné z pravé na levou stranu, návrh systému je tak zcela bez problémů – i při změně stavební situace. Jednoduché řešení samotné konstrukce jednotky umožňuje provádět její údržbu zcela snadno a pohodlně.

Více informací o flexibilním připojení, průvodci uvedením do provozu nebo o snadném vzdáleném (online) monitorování servisním technikem:

Větrací jednotka Zehnder ComfoAir Q - postranní pohled

Flexibilní připojení Plug-and-Play

S větrací jednotkou Zehnder ComfoAir Q je plánování snadné. Ať se jedná o novostavbu nebo rekonstrukci: Ani změny situace na stavbě nepředstavují žádný problém. Díky přípojkám Plug & Play zaměnitelným z pravé na levou stranu je možné větrací jednotku jednoduše nainstalovat. Díky průtokům vzduchu 350, 450 nebo 600 m3/h jsou modely Zehnder ComfoAir Q správnou volbou nejen pro rodinné domy pro jednu rodinu či vícegenerační, ale také pro kanceláře nebo komerční objekty.

Ovládání komfortní větrací jednotky Zehnder ComfoAir Q

Intuitivní průvodce uvedením do provozu

Uvedení jednotky Zehnder ComfoAir Q do provozu je tak jednoduché: Průvodce integrovaný v rámci jednotky vás povede ve třech krocích k optimálnímu nastavení. Automatické ověření a potvrzení zakončí kontrolu systému. Díky tomu je instalace snadná, rychlá a bezpečná.

Snadné monitorování systému

Servis a údržbu větrací jednotky Zehnder ComfoAir Q lze provést nejen manuálně, ale také za pomoci vzdálené správy. Jako odborník můžete vámi nainstalované systémy lehce sledovat přes webový portál. Protokol vám poskytne vhled do aktuálního stavu zařízení a umožní plánovat další servisní úkony v předstihu, což je praktické a pohodlné. 

Větrací jednotku lze rovněž jednoduše zkontrolovat na místě: Komponenty jsou snadno přístupné, s možností snadného čistění nebo výměny. Displej větrací jednotky podává informaci o příslušném stavu.

Servis a údržbu lze provést také za pomoci vzdálené správy.
Online návrhový program ComfoPlan+

Komplexní řešení pro každý projekt

Větrací jednotky Zehnder ComfoAir Q jsou ideální pro návrh větrání v rámci vašich projektů. Veškeré součásti jsou kompatibilní a doplňují se navzájem v uceleném systému. Rovněž design jednotek a ostatních výrobků byl navržen tak, aby byl v souladu s jakýmkoliv interiérem.

Pro odborné partnery: Náš uživatelsky přívětivý návrhový program ComfoPlan+ vám pomůže navrhnout optimální systém větrání a výstupem z něj je také cenová nabídka včetně různých alternativ a kompletní výpis materiálu.

Návrhový program ComfoPlan+

Maximální komfort, zdravé bydlení

Zehnder ComfoAir Q umožňuje individuální přístup pro dosažení perfektního vnitřního klima v jakémkoliv obytném prostoru. Komfortních teplot, čerstvého vzduchu a optimální vlhkosti v interiéru lze dosáhnout s pomocí systému řízeného větrání s velmi tichým provozem. Pylové filtry pak speciálně pro alergiky zabezpečí, díky přívodu čistého a čerstvého vzduchu, zdravé a příjemné klima.

Více o prachových a pylových filtrech, nebo čidlech CO2 a kvality vzduchu:

Zehnder - Vždy to nejlepší vnitřní klima.

Prachové a pylové filtry

Výkonné filtry jednotky Zehnder ComfoAir Q zamezí tomu, aby se do přiváděného vzduchu dostal prach a pyl. Tím větrací jednotka zaručuje neustále čistý vzduch a je optimální volbou – zejména pro alergiky. Výstražný indikátor navíc včas upozorní na to, že je třeba filtry zkontrolovat a případně vyměnit. Indikace přitom zohledňuje nejen uplynulou dobu, ale také přiváděné množství vzduchu. Tím je pro vás a vaše blízké zaručen klidný a zdravý spánek, který dodá tolik potřebnou energii.

Filtry navíc splňují standardy G4 a F7.

Prachové a pylové filtry pro Zehnder ComfoAir Q
Inovativní technologie čidel kvality vzduchu a CO2 automaticky zajišťuje vyvážené množství přiváděného a odváděného vzduchu.

Čidla kvality vzduchu a CO2

Prostřednictvím volitelných čidel CO2 kontroluje větrací jednotka Zehnder ComfoAir Q neustále kvalitu vzduchu. Díky jejich inovativní technologii pak automaticky zajišťuje vyvážené množství přiváděného a odváděného vzduchu. Množství přiváděného vzduchu je regulováno podle kvality vzduchu v jednotlivých místnostech a obstará tak zdravé klima v interiéru. Tato patentovaná technologie ovládání průtoku vzduchu Flow Control zaručuje perfektní kombinaci zdravého a komfortního klima a maximální úspory energie.

Systém modulačního bypassu

Systém modulačního bypassu zaopatří vždy co možná nejoptimálnější teplotu přiváděného vzduchu v obytném prostoru, který by měl být svěží, nikoli však studený – příjemný, ne však příliš ohřátý. Jednoduše má být teplota vzduchu přiváděného do interiéru komfortní. Modulační bypass toto umožní, orientuje se totiž dle optimální komfortní teploty, stanovené na základě informací teplotních a vlhkostních čidel a dle inteligentního algoritmu.

Systém modulačního bypassu

Ideální ovládání

Systémy větrání s Zehnder ComfoAir Q jsou vybaveny různými možnostmi ovládání. Možné je vše: Od jednoduchého displeje na jednotce přes praktickou aplikaci na cesty až po plně automaticky řízené větrání pomocí čidel dle individuální potřeby. 

Ideální ovládání

Snadné ovládání díky displeji

Displej je tím nejjednodušším a vždy dostupným ovládacím prvkem a je integrován v rámci větrací jednotky. Pomocí něj lze jednotku Zehnder ComfoAir Q uvést do provozu, programovat a také provádět její údržbu. Kromě standardní nabídky je k dispozici rozšířená nabídka a nabídka pro servisní techniky s dalšími funkcemi.

Snadné ovládání větrací jednotky Zehnder ComfoAir Q na displeji.
Modul Option Box pro propojení se senzory.

Rozhraní - Option Box

Prostřednictvím rozhraní pro příslušenství, takzvaného modulu Option Box, je možno s jednotkou Zehnder ComfoAir Q propojit i čidla CO2 a vlhkosti. Senzory lze přitom ovládat dle požadavku pomocí přípojného kabelu nebo bezdrátově. Volitelně jsou dostupné rovněž rozšiřující moduly jako RFZ nebo RF-Timer (časovač). Tyto lze v případě potřeby nainstalovat kdekoli v domě.

Bezdrátové ovládání

Ovládací jednotky ComfoSense C a ComfoSwitch C umožňují dálkové řízení větrací jednotky ComfoAir Q bezdrátově. Stejně jako u modulu Option Box je i zde možno přidat jako volitelné vybavení čidla CO2 a vlhkosti a/nebo rozšiřující moduly jako RFZ nebo RF-Timer (časovač). Tyto lze v případě potřeby nainstalovat kdekoliv v domě.

Ovládací jednotky ComfoSense a ComfoSwitch.
Rozhraní ComfoConnect KNX C.

Rozhraní KNX

Prostřednictvím rozhraní ComfoConnect KNX C je možno větrací jednotky Zehnder ComfoAir Q pohodlně integrovat v rámci technologie řízení budov. Není rozhodující, zda bude přístroj dodatečně doinstalován do již stávajícího systému nebo zda bude využit v rámci kompletně nové instalace.

Internetové rozhraní

Prostřednictvím internetového rozhraní ComfoConnect LAN C se otevírají nejrůznější možnosti. Servisní technici mohou pomocí webového portálu monitorovat fungování systému a provádět údržbu. Zároveň se nabízí také pro uživatele možnost pohodlného ovládání celého systému - z PC nebo pomocí aplikace ComfoControl.

 

Aplikace ComfoControl

Ovládejte jednotku Zehnder ComfoAir Q pohodlně přes chytrý telefon nebo tablet kdekoliv na cestách nebo z pohodlí domova. Stačí si stáhnout bezplatnou aplikaci ComfoControl.

Mobilní aplikace ComfoControl pro chytré ovládání větrací jednotky.
Internetové rozhraní ComfoConnect LAN C.

Možnosti ovládání - schéma

Perfektní systém

Značka Zehnder představuje inovativní a v praxi osvědčený kompletní systém. Pro komfortní větrání s rekuperací tepla je k dispozici široké portfolio výrobků, perfektně přizpůsobených větrací jednotce Zehnder ComfoAir Q.

Zjistěte více o možnostech kombinace větrací jednotky se systémem rozvodu vzduchu a volitelným příslušenstvím pro optimální klima v obytném prostoru, jakým je například zemní výměník tepla, klimatický modul Zehnder ComfoClime nebo doplňkový předehřívací registr pro větrací jednotku. 
 

Přejít na přehled produktů komfortního větrání  


Zehnder ComfoAir Q. Pro udržitelný domov.

Zehnder ComfoAir Q činí váš domov podstatně udržitelnějším: větrací jednotka je vysoce energeticky účinná. Například topení nebo klimatizaci je možné používat méně. Proč? Protože ComfoAir Q je top výrobkem pro rekuperaci tepla, noční ochlazování a předehřívání vzduchu. Vyberte si verzi, která se hodí pro vaši domácnost: až 350, 450 nebo 600 m3/h.

Jednotlivé modely řady ComfoAir Q

Využijete ComfoAir Q pro své bydlení?
Při dotazech
Chcete se o produktu dozvědět více? Máte jiný dotaz?
Poradenství
Naši konzultanti z obchodně-technické podpory se vám budou věnovat.

Mohlo by vás také zajímat

Máte-li dotaz, napište nám prosím.

Všeobecný dotaz

Ke kontaktnímu formuláři

Žádost o nabídku

Ke kontaktnímu formuláři

Servis a náhradní díly

Ke kontaktnímu formuláři
Máte dotaz? Neváhejte nám zavolat.

Všeobecný dotaz

+420 731 414 443

Cenové nabídky, technická podpora (Komfortní větrání)

+420 704 614 060

Servis a náhradní díly (Komfortní větrání)

+420 704 973 824