Radiátory Zehnder Aura a Zeta: Nadčasová klasika ve vysokém standardu
01.07.2023
Kvalitní ocel, svařování bez viditelných spojů, prvotřídní povrchová úprava… To vše doprovázeno příjemným sálavým teplem v případě všech typů provozu a navíc za příznivou cenu. Nadčasové modely radiátorů Zehnder Aura a Zeta představují kvalitu bez kompromisů v oblasti koupelnových topných těles.

Stálice, které nevyjdou z módy

Vysoký standard není doménou pouze koupelnových otopných těles dle nejmodernějších trendů. Široké portfolio designových radiátorů švýcarského výrobce Zehnder nabízí vysokou kvalitu provedení u všech svých otopných těles. A to i v případě základních řad, které vynikají elegantním nadčasovým designem. Svou kvalitou navíc představují investici na celý život. „Mezi klasické modely a stálice v oblasti koupelnových radiátorů můžeme zařadit například radiátory Zehnder Aura a Zeta. První jmenovaný kromě možnosti rovného či prohnutého provedení kombinuje svislé trubky z D-profilu s kulatými vodorovnými. Radiátor Zehnder Zeta zase vyniká kulatými svislými a elegantními plochými vodorovnými trubkami. Toto topné těleso navíc díky instalaci dál od zdi a konzolemi skrytými za svislými trubkami umožňuje velmi pohodlné zavěšení ručníků,“ popisuje Ing. Miroslav Váša, vedoucí prodeje designových radiátorů Zehnder.

Díky výrobě z kvalitní oceli a dokonalému svaření celé konstrukce radiátoru bez viditelných svárů jsou topná tělesa Zehnder stoprocentně těsná a jejich design dokonale čistý.

 

Povrchová úprava, která vydrží

Kromě precizně svařených trubek bez viditelného napojení má na špičkovém provedení radiátorů Zehnder Aura a Zeta zásluhu také kvalitní povrchová úprava. „Otopná koupelnová tělesa nabízíme v chromovaném i lakovaném provedení. Proces chromování zahrnuje galvanické nanášení dvou vrstev mědi, které chrání radiátor před korozí. Kromě toho také vyhlazují hlavní nerovnosti povrchu oceli. Následná vrstva niklu ještě více podpoří odolnost vůči korozi a zvýší hladkost povrchu. Finální dekorativní vrstva chromu pak dodává radiátoru výsledný lesk a tvrdost. Proces galvanizace je dokončen závěrečným leštěním,“ vysvětluje odborník na radiátory ze společnosti Zehnder a dále líčí postup dvouvrstvého lakování: „Proces lakování zahrnuje dokonce sedm fází. Nejprve je povrch řádně odmaštěn. Následuje proces fosfátování – chemická úprava, při které je zvýšena odolnost proti korozi a zlepšena přilnavost laku. Po dalším odmaštění je nanesena základní vrstva laku s vysokou antikorozní ochranou. Základní lak se nechá usušit a vytvrdnout a poté je elektrostaticky nanesena vrchní prášková barva. Finálním procesem je vypalování laku na požadovanou tvrdost.“

Kvalitní povrchová úprava zajistí radiátorům Zehnder Aura a Zeta vynikající mechanickou odolnost. Tu ocení montážníci během instalace i samotní uživatelé radiátorů. Odolnost vůči korozi a dokonale hladký povrch jsou pak výhodou při běžném provozu i jejich údržbě. Kvalitu výroby dokládá i prodloužená pětiletá záruka.

 

Nepřeberné množství provedení

Oba zmiňované základní modely koupelnových radiátorů nabízí širokou variabilitu. Jsou totiž dostupné v různých výškách i šířkách tak, aby dokonale odpovídaly potřebám svých uživatelů. Kromě chromovaného povrchu je lze pořídit v atraktivním černém matném či klasickém bílém lesklém provedení. S barvou tělesa lze sladit i připojovací armaturu v odpovídajícím odstínu.

 

Teplovodní, elektrické i kombinované

Koupelnové radiátory Zehnder Zeta i Aura umožňují připojení na teplovodní soustavu i čistě elektrický provoz. Oba modely jsou navíc dostupné i ve variantě kombinovaného provozu. V topné sezóně tak může být využíváno teplovodní soustavy a mimo sezónu elektrické topné tyče. Ta je umístěna uvnitř radiátoru a ohřívá topné médium na bázi oleje.

Význam elektrických radiátorů v poslední době stoupá. Nabízí snazší instalaci, šetří prostor a náklady na technickou místnost a jednoduše se připojí do elektrické sítě. Nevyžadují tedy žádné stavební úpravy, což je výhodou zejména v případě rekonstrukcí. Elektrický radiátor Zehnder Aura navíc splňuje požadavky nařízení na EcoDesign, jelikož je dostupný ve variantě s předinstalovanou topnou tyčí MUSA ECO. Topná tyč zajišťuje úsporné a bezpečné elektrické vytápění v souladu se zmiňovanou směrnicí. Je vybavena programovatelným termostatem udržujícím požadovanou teplotu v místnosti, dvouhodinovým časovačem a detektorem otevřeného okna. Ten zajišťuje automatické vypnutí radiátoru, pokud je otevřené okno a po jeho zavření se vrátí zpět do předchozího režimu. Radiátory tak mají nižší spotřebu a ve výsledku i menší dopad na životní prostředí.

 

TIP: Snadný výběr i rychlé dodání

I klasičtější provedení radiátoru Zehnder Zeta s barevně sladěným tělesem a topnou tyčí může být stylovým kouskem minimalistické koupelny.
Při volbě koupelnového radiátoru hraje roli nejen design, důležité je také zvážit různé technické požadavky na otopné těleso. S tím často zákazníci potřebují pomoci. „Vytvořili jsme online konfigurátor, který intuitivně provede výběrem otopného koupelnového tělesa i naprosté laiky. A to na míru počtu členů domácnosti, způsobu vytápění, zdroje tepla i designových preferencí. Umožňuje také perfektní sladění barvy tělesa s připojovací sadou,“ dodává Miroslav Váša. K vytvoření online konfigurátoru Zehnder vedla i rostoucí obliba výběru topného tělesa přes internet. Zákazníci nejsou vázáni na otevírací dobu obchodů a pro výběr mají klid a dostatek času. Všechny technické parametry jsou pak na jednom místě dostupné v online či tištěném katalogu. Radiátory Zehnder Zeta a Aura jsou pak u vybraných velkoobchodníků skladem, a tedy k prakticky okamžitému dostání.

Více informací k elektrickým radiátorům na webináři Zehnder: Elektrické radiátory pro bytové prostory a koupelny. Typy, normy, novinky.

Produktové detaily:

Zehnder Aura

Zehnder Zeta

 

Máte-li dotaz, napište nám prosím.

Všeobecný dotaz

Ke kontaktnímu formuláři

Žádost o nabídku

Ke kontaktnímu formuláři

Servis a náhradní díly

Ke kontaktnímu formuláři
Máte dotaz? Neváhejte nám zavolat.

Všeobecný dotaz

+420 731 414 443

Cenové nabídky, technická podpora (Komfortní větrání)

+420 704 614 060

Servis a náhradní díly (Komfortní větrání)

+420 704 973 824