Výchozí stav

Novostavba víceúčelové sportovní haly v areálu stadiónu Míru

V objektu, který byl otevřen na podzim 2021, se nachází klimatizovaná sportovní hala, nabízející nezávislá hřiště pro míčové sporty s možností sjednocení do centrálního kurtu. Je určená pro volejbal, házenou, florbal, futsal a další míčové sporty. V hale již proběhla utkání českého reprezentačního basketbalového mužstva ČR.

Chloubou sportovního zařízení je mimo jiné i unikátní 100 m dlouhý atletický tunel s pětidráhou, který je stejně jako samotná hala plně klimatizovaný. Součástí budovy je také doskočiště, posilovna nebo taneční sál.

Typ budovy

Sportovní hala

 

Investor

Tělovýchovná zařízení města Tábora s.r.o.,  Tábor

Období výstavby

2020 - 2021 

Video z výstavby

Objekt

  • Rozměry hrací plochy 40x20m s možností sjednocení do centrálního kurtu nebo rozdělení na 3 menší hřiště
  • Tribuna s kapacitou více než 500 diváků

     

Architekt / projektant

Architektonický návrh: Ing. Arch. Stanislav Kotrčka, A1 spol. s.r.o.
Projektant: Petr Vlk, CB Energo

 

Dodavatel

Metrostav - dodavatel stavby
RealStav s.r.o. - dodavatel TZB řešení

Řešení

Zrekonstruovanou sportovní halu vytápí stropní sálavé panely Zehnder ZIP

O komfortní prostředí ve sportovní hale a atletickém tunelu se starají stropní sálavé panely Zehnder ZIP, zajišťující vytápění. Byly zvoleny v provedení ZIP 2 v šířce 704 mm, s tepelným výkonem 374 W/m, v barvě bílé RAL 9016 a dodány včetně akustické izolace, vložené do panelů ve výrobě. Připojení panelů bylo realizováno pomocí lisovacích tvarovek.

Panely Zehnder ZIP mají vyšší tepelné výkony oproti uvažovaným konkurenčním panelům. Vzhledem k jejich stabilní konstrukci je vzdálenost závěsných os větší a je tedy zapotřebí menší počet závěsných sad a kratší doba pro jejich montáž. To vše přispělo k dosažení nižší celkové ceny a volbě panelů Zehnder ZIP. 

  • Celková délka panelů Zehnder ZIP: 498 m
Sálavé panely Zehnder jsme zpočátku zvolili pro jejich výbornou pověst, ovšem přesvědčily nás především svými parametry. Jsou ideální pro účely tohoto objektu. Během prvního roku provozu nás příjemně překvapila i značná úspora nákladů na vytápění.

Ing. Miroslav Kožíšek, zástupce investora, TZMT s.r.o.

Přidaná hodnota

Využití všech výhod sálavých panelů

Stropní sálavé panely Zehnder ZIP disponují modulární konstrukcí, díky níž je lze pružně kombinovat, a tím využít pro každou montážní situaci. Mají velmi nízkou hmotnost, což usnadňuje manipulaci a instalaci, staly se tak oblíbeným řešením pro méně nosné střešní konstrukce.

Výhodou panelů Zehnder ZIP je také kvalitní protikorozní úprava všech prvků, která nebrání využití panelů i ve velmi vlhkých prostorech. Stropní sálavé panely Zehnder ZIP vytápí a ochlazují budovy komfortně a účinně díky efektu sálavého tepla.

Je možné je využívat v prostorech s vnitřní výškou až 30 m, což je ideální právě pro sportoviště určená pro míčové hry – s vysokými stropy a s potřebou chránit systém vytápění před údery míčem. Panely Zehnder ZIP mají totiž navíc speciální vrchní mříž, síť pro zachycení a odraz míče a pro ochranu panelů proti úderům.

V porovnání s jinými systémy umožnují stropní sálavé panely Zehnder ZIP navíc také lepší hospodaření s energiemi: ušetří až o 40 % více energií (dle normy DIN V 18599).

Base Image DAM032397, Changed distributor, metall headpiece, 2 panels, two, module, header, zink,, link chain, Press connection, welded connection

Stropní sálavé vytápění a chlazení

Naše systémy stropního sálavého vytápění a chlazení jsou energeticky účinné a díky své univerzálnosti se hodí do nejrůznějších prostředí.

 

Stručný přehled výhod
  • Vysoká energetická účinnost
  • Příjemné klima
  • Snadná instalace
Naší snahou je zlepšení kvality života prostřednictvím těch nejlepších řešení.
Odborné poradenství?
Máte-li dotazy, rádi vám pomůžeme.
Naši poradci vám pomohou při individuálním plánování vašich projektů.
Guy is sitting on PC and smiling, helpfull
Máte-li dotaz, napište nám prosím.

Všeobecný dotaz

Ke kontaktnímu formuláři

Žádost o nabídku

Ke kontaktnímu formuláři

Servis a náhradní díly

Ke kontaktnímu formuláři
Máte dotaz? Neváhejte nám zavolat.

Všeobecný dotaz

+420 383 136 222

Cenové nabídky, technická podpora (Komfortní větrání)

+420 704 614 060

Servis a náhradní díly (Komfortní větrání)

+420 704 973 824