Investice do vysoce kvalitních originálních filtrů Zehnder se zkrátka vyplatí

comfo Air Q, CA Q, Filter, cutout

Možná přemýšlíte, že pořízení alternativních filtrů pro vaši větrací jednotku by mohlo být dobrým řešením. Ovšem ve skutečnosti jsou originální filtry Zehnder nejen účinnější a trvanlivější, ale z dlouhodobého hlediska je jejich provoz také efektivnější.

Přinášíme vám několik důvodů, proč je vždy lepší investovat do kvalitních filtrů Zehnder.

Zvolte kvalitní, osvědčené filtry s potřebnými vlastnostmi - oceníte čistý vzduch ve vašem interiéru a správnou funkčnost větrací jednotky.

1. Platnost záruky zůstane zachována

Použitím neoriginálních filtrů zaniká záruka na vaši větrací jednotku - v případě problému souvisejícího s tímto užitím nelze uplatnit nárok na záruční opravu, ani výměnu.

Originální filtry Zehnder zachovávají platnost vaší záruky.

ComfoAir Q/E Activated Coal and Coarse filter set
Filtr pro větrací jednotku Zehnder ComfoAir E

2. Větrací jednotka vydrží déle

Originální filtry Zehnder jsou speciálně navrženy pro větrací jednotku Zehnder. Dokonale se jí přizpůsobí, drží správný tvar a neohýbají se.

Naopak neoriginální filtry jsou většinou buď příliš krátké, což znamená, že se nečistoty nahromadí ve větrací jednotce, nebo jsou příliš dlouhé, což zvyšuje riziko zaseknutí filtru a poškození vnitřních součástí zařízení.

Používejte originální filtry, zlepšete provoz jednotky a zajistěte, aby vám dobře sloužila po mnoho let.

3. Menší nároky na údržbu

Přestože je údržba nezbytná pro zajištění efektivního provozu větrací jednotky, nasazení originálních filtrů Zehnder umožní méně časté kontroly.

Pokud například vlastníte větrací jednotku ComfoAir Q a originální filtry Zehnder vyměňujete v doporučeném intervalu, budete potřebovat pravidelnou údržbu jednotky zpravidla jen každé čtyři roky. Proč tomu tak je? Jak již bylo zmíněno, originální filtry Zehnder mají perfektní velikost, což znamená menší pravděpodobnost průchodu nefiltrovaného vzduchu, méně usazování prachu a v důsledku toho nižší riziko poškození vnitřních částí jednotky.

Filtry Zehnder mají navíc texturu navrženou tak, aby se zachycené nečistoty rovnoměrně rozmístily po celém filtru, místo usazování na povrchu. Hrubý neoriginální filtr by se naopak mohl pouze povrchově zašpinit, zvýšit odpor prostupu vzduchu a následně způsobit větší namáhání větrací jednotky s větší spotřebou elektrické energie a větším opotřebením.

Less Maintenance, Zehnder original filters, clean Comfo Air Q, dirty, dust, cleaning, used, fake filter, non-original,

4. Kvalita přiváděného vzduchu je lepší

Vysoce kvalitní filtry přispívají k výjimečné kvalitě vzduchu ve vaší domácnosti tím, že zachycují částice, jako je pyl, (jemný) prach, zvířecí chlupy a v některých případech dokonce i bakterie.

Neoriginální filtry jsou často příliš hrubé a v důsledku toho umožňují průchod většího množství částic, tedy větší pravděpodobnost rozšíření škodlivin po celém domě. To může způsobit častější nachlazení, svědění očí a bolesti hlavy.

Originální filtry Zehnder nabízejí nejlepší filtraci vzduchu ve vašem interiéru. I ty nejlevnější verze filtrů Zehnder zadrží dostatek částic, aby udržely větrací jednotku v perfektním stavu.

Pro zamezení šíření pachů z okolí lze při větrání použít filtry s aktivním uhlím.

5. Optimální proudění vzduchu - úspora energie

Neoriginální filtry se mohou na první pohled zdát levnější, ale ve skutečnosti zákazník neušetří. Vzhledem k tomu, že tyto filtry mají nepravidelné velikosti a tvary, snadněji se ucpávají a vyžadují provoz větrací jednotky na zvýšené otáčky. To vede k vyšší spotřebě energie.

Pro lepší pochopení se podívejme na konstrukci originálních filtrů Zehnder. Záhyby jsou rozmístěny v optimální vzdálenosti tak, aby bylo zajištěno optimální proudění vzduchu a zabránilo se přetížení citlivých komponent ventilačního systému. Ve srovnání s tím jsou sklady na neoriginálních filtrech umístěny často příliš blízko nebo příliš daleko od sebe, což má za následek vyšší odpor vzduchu při přetížení jednotky a nižší energetickou účinnost, či naopak v druhém případě nižší filtrační kapacitu na úkor kvality vzduchu.

6. Větrací jednotka je tišší a pracuje s vyšší účinností

Je důležité, aby vaše větrací jednotka správně doručovala vzduch ve všech ročních obdobích, ale je nezbytné, aby akustické rušení bylo při provozu minimální.

Jemný materiál originálních filtrů Zehnder zajišťuje nižší odpor vzduchu, takže vaše větrací zařízení pracuje tišeji.

Vysoce kvalitní filtry umožňují efektivnější vytápění a chlazení. Ve větrací jednotce se totiž bude hromadit méně nečistot a komponenty rekuperace tepla a chladu mohou nerušeně pracovat. Originální filtr také zajišťuje, že oba proudy vzduchu (přiváděný vzduch a odpadní vzduch) jsou v rovnováze. To znamená, že je vždy dostatek vzduchu k ohřátí nebo ochlazení přiváděného vzduchu.

7. Skvěle padnoucí, vzduchotěsné filtry

Originální filtry Zehnder poskytují nejlepší proudění vzduchu. Filtry totiž mají na dlouhé straně chlopně, díky kterým jsou vzduchotěsné. Neoriginální filtry naopak tyto klapky nemají, následkem toho proudí vzduch kolem filtru ve větším množství.

Tato vzduchotěsnost znamená, že údaje z čidel rekuperační jednotky jsou přesnější. To vede k lepšímu pochopení kvality vzduchu ve vašem domě. Případné problémy můžete také vyřešit rychleji a efektivněji.

ComfoAir Flex, remove filter, change filter, angled view, with Logo, QR Code Sticker,

8. Filtry Zehnder snadno vyměníte

Neoriginální filtry se obvykle nedodávají s pokyny nebo jasně označenými součástmi, což ztěžuje jejich výměnu. V důsledku toho jsou často instalovány na nesprávnou stranu zařízení nebo obráceně, což je činí ještě neefektivnějšími.

Máte-li například „sadu protipylových filtrů“, která se skládá z jemného „pylového filtru“ a hrubšího „systémového ochranného filtru“. Pylový filtr ošetřuje přiváděný vzduch do interiéru, zatímco druhý chrání jednotku od částic, které jsou nasávány z obytných prostor s odváděným vzduchem. Bez detailnějších pokynů nebo referenčních štítků je větší riziko, že budou tyto filtry instalovány chybně, což povede k tomu, že odsávaný vzduch je filtrován důkladněji než vzduch přiváděný.

Naproti tomu výměna sady filtrů Zehnder je velmi jednoduchá: starou sadu z jednotky snadno vyjmete pomocí jazýčků na filtrech. Jasné pokyny doplněné symboly ukazují, jak správně umístit filtry tak, aby bylo dosaženo optimálního proudění vzduchu - aniž byste se museli obracet na montážní firmy nebo asistenční centra.

Máte-li dotaz, napište nám prosím.

Všeobecný dotaz

Ke kontaktnímu formuláři

Žádost o nabídku

Ke kontaktnímu formuláři

Servis a náhradní díly

Ke kontaktnímu formuláři
Máte dotaz? Neváhejte nám zavolat.

Všeobecný dotaz

+420 731 414 443

Cenové nabídky, technická podpora (Komfortní větrání)

+420 704 614 060

Servis a náhradní díly (Komfortní větrání)

+420 704 973 824