31.08.2015

Zehnder Comfosystems. Přehled prvotřídních větracích jednotek. Komfortní větrání s rekuperací tepla.

  Díky energetickým rekonstrukcím a zpřísňování stavebních předpisů pro novostavby dochází k zesílené izolaci vnějších stěn, okna a dveře jsou stále vzduchotěsnější. To sice pomáhá při úsporách tepelné energie, činí však nepostradatelným systém řízeného větrání, zajišťující pravidelnou výměnu vzduchu s minimální ztrátou energie.

  Jedině kombinací kvalitní větrací jednotky a hygienických zdravotně nezávadných rozvodů vzduchu přinese investice do systému větrání kýžené přednosti jako trvalý přívod čerstvého vzduchu, úspory nákladů na vytápění 30-50%, odstranění vlhkosti a plísní, odstranění průvanu a snížení prašnosti stejně jako zvyšování hodnoty stavby.

  Zehnder ComfoAir 350 ... ideální řešení pro rodinné domy

  K nejmodernějším rekuperačním jednotkám patří jednotka Zehnder ComfoAir 350, spojující vysokou účinnost a spolehlivost s jednoduchou obsluhou a údržbou. Její vysokou kvalitu podtrhuje získání certifikátu od uznávaného institutu „Passivhaus“. Je standardně vybavena vybavena protiproudým výměníkem tepla s účinností rekuperace až 95%, vysoce výkonnými EC ventilátory s max.průtokem 370 m3/h, umožňující tichý chod jednotky. Jednotka dále obsahuje automatickou protizámrazovou ochranu, letní obtok (bypass) a filtry. Nabízí bezstarostný provoz, uživatel mění pouze filtry, které jsou snadno přístupné. Volitelné příslušenství zahrnuje: entalpický výměník s rekuperací vlhkosti, elektrický předehřev, zemní výměník, chladící jednotku, bezdrátové ovládání. 

  Entalpický výměník Zehnder odstraňuje vysoušení vzduchu a sesychání dřevěných výrobků v zimním období. Ve srovnání s výměníkem tepla dokáže předávat z odváděného vzduchu do přiváděného čerstvého vzduchu nejenom teplo, ale taktéž vysoký podíl (až 60-70%) vzdušné vlhkosti a tak pasivně, bez dodatečné elektrické energie pomáhat optimalizovat relativní vlhkost vzduchu v rodinném domě. Polymerické membrány umožňují propláchnutí vodou a tím zabezpečení vysoké účinnosti rekuperace i po mnoha letech.

  Příklad výpočtu provozních nákladů větrací jednotky Zehnder ComfoAir 350

  • Větrací jednotka Zehnder ComfoAir 350
  • Využívaný průtok vzduchu při nejvyšší intenzitě větrání: 200 m³/h
  • Venkovní tlak: 1.225 Pa
  • Energetická účinnost jednotky dle „Passivhaus Institute“:  0,29 W/m³/h
  • 0,29 W/m³/h  x 200 m³/h  =   58 W
  • 58 W x 24 h/d x 365 d =       508 KWh za 1 rok

  Maximální spotřeba el.energie větrací jednotky:

  • 508 KWh x ca. 5 Kč/kW = 2.550 Kč/1rok tj. 210 Kč/měsíčně

  Průměrná spotřeba el.energie větrací jednotky:

  • při průměrném větrání rodiny, kdy rodiče jsou ve dne v práci a děti ve škole
  • max 1/3 z maximální spotřeby = 850 Kč/ 1 rok tj. ca. 70 Kč/měsíčně
  • Spotřeba elektřiny je tedy velice nízká a díky úspoře nákladů na vytápění rekuperací tepla se mnohonásobně vyplatí neboť 1 Watt el.energie, který spotřebují ventilátory nám „zachrání“ v rekuperačním výměníku až 25 Wattů tepelné energie.

  Náklady na výměnu filtrů

  ve větrací jednotce jsou 2 filtry, doporučená výměna filtrů 1-2x za rok dle místa instalace - cena jedné sady filtrů se pohybuje kolem 1.300 Kč.

  Celkové provozní náklady větrací jednotky: ca. 2.150 Kč/rok

  Podle výpočtů některých uživatelů jsou úspory u nákladů na vytápění patnáctkrát vyšší než provozní náklady zařízení.

   

  Zehnder ComfoAir 180  ... malý prostorový div pro byty

  Malý prostorový div, velká účinnost - Nová větrací jednotka Zehnder ComfoAir 180 s rozměry 680 x 560 x 280 mm se vejde do každé závěsné skříňky kuchyňské skříňky, koupelny nebo nebo jiného výklenku v bytě. Může dle potřeby zásobovat vzduchem obytné jednotky s podlahovou plochou až 120 m² a pomocí entalpického výměníku navíc optimalizovat vlhkost vzduchu.

  Je univerzální pro přívod / odvod vzduchu zleva nebo zprava, který se reguluje dvěma vysoce účinnými stejnosměrnými ventilátory jednotky s velice tichým chodem a mimořádně nízkou spotřebou proudu. Obsahuje automatickou protizámrazovou ochranu a letní obtok. Volitelné příslušenství zahrnuje: entalpický výměník s rekuperací vlhkosti, elektrický předehřev a bezdrátové ovládání.

  S rekuperační  jednotkou Zehnder ComfoAir 180 lze vytvořit jedinečný kompaktní systém řízeného větrání, přinášející nově také do bytů trvale čerstvý vzduch, zabraňující vzniku plísní a vnikání prachu, alergenů a hluku zvenčí, šetřící 30-50% nákladů za vytápění

   

  Zehnder ComfoAir Compact  ... inteligentní jednotka za příznivou cenu

  Inteligentní větrací jednotka s rekuperací tepla Zehnder ComfoAir Compact, umožňující dodávku až 254 m³/h čerstvého vzduchu, byla vyvinutá pro byty, menší domky a bungalovy. Nabízí komfort, jednoduchou obluhu a vysokou účinnost rekuperace. Pro všechny, kteří oželí optimalizaci vlhkosti  vzduchu entalpickým výměníkem je velice užitečným řešením.

  Integrovaný ovládací panel SMART umožňuje rychlé a bezchybné uvedení do provozu, signalizaci výměny filtrů a poruchy. Obsahuje automatickou protizámrazovou ochranu (bez předehřevu), automatický letní obtok / bypass a HumidiSMART – automatické řízení větrání dle vlhkosti. Účinné stejnosměrné ventilátory EBM Papst zabezpečují s obzvláště tichý chod 

  22,9 - max 45,7 dB(A). Instalace jednotky je velice jednochuchá, provoz bezstarostný. V nabídce je provedení pro nástěnnou i stropní instalaci.

   

   

  Zehnder ComfoAir 70  ... decentrální větrací jednotka bez potrubních rozvodů

  Prvotřídní decentrální větrací jednotka Zehnder ComfoAir 70 s rekuperací tepla a vhkosti, trvale zabezpečuje čerstvý čistý vzduch pro jednu místnost nebo malý byt. Instaluje se přímo na obvodovou zeď a nevyžaduje žádné potrubní rozvody. Čerstvý vzduch se nasává a vydýchaný odvádí pouze jedním otvorem ve zdi o ø 250 mm. Jednotka má vysokou kvalitu značky Zehnder, elegantní design, nízkou hlučnost (neboť ventilátory jsou umístěné ve zdi), je snadno obsluhovatelná LED displejem, umožňuje napojení druhé místnosti. Jedná se o první decentrální větrací jednotku vybavenou entalpickým výměníkem ke zpětnému získávání nejen tepla, ale také vlhkosti. Příjemně zvhčuje vzduch v zimě a zabraňuje vzniku kondenzátu. Můžete ji využít v novostavbě i při rekonstrukci. Kromě trvalého vyvětrání uspoříte náklady na vytápění, snížíte prašnost a zamezíte vzniku plísní ve Vašem bytě.  Zdravé bydlení = snadno a kvalitně!

   

  Zehnder ComfoSpot 50  ... nová decentrální větrací jednotka jen o málo větší než ventilátor 

  Nová decentrální větrací jednotka Zehnder ComfoSpot 50, kterou lze instalovat s minimální náročností i v malých bytových prostorech. Zákazníkům umožňuje využívat předností komfortního větrání. Je vybavena entalpickým výměníkem ke zpětnému získávání nejen tepla, ale také vlhkosti. Zehnder ComfoSpot 50 představuje jedinečný inovativní produkt v této oblasti, vzhledově nenápadný, s velice tichým provozem. Až na nenápadné krycí panely, které lze nalakovat vhodným nátěrem, je ukryta veškerá technika větrací jednotky Zehnder ComfoSpot 50 ve stěně. Výkonný entalpický výměník je v oblasti decentrálních jednotek výjimečný a umožňuje až 82% zpětného získání tepla a 78% zpětného získání vlhkosti. Velice účinně chrání před příliš suchým vzduchem v místnosti a rovněž zabraňuje vzniku kondenzátu. Svými velmi kompaktními rozměry je tato větrací jednotka nejen vysoce praktickým řešením při rekonstrukcích k vyřešení problémů s vlhkostí, ale může být rovněž navržena do novostaveb. V prodeji od 4.Q2015.

   

  Kontakt pro více informací v ČR:

  Pro více informací kontaktujte v ČR: Zehnder Group Czech Republic s r.o., Pionýrů 641, 391 02, Sezimovo Ústí II, T: 383 136 222, 731 61 70 70, e-mail: info@zehnder.cz , www.zehnder.cz

   

  Kontakt pro více informací v SK:

  Pro více informací kontaktujte v SR: Zehnder Group Czech Republic s r.o., Pionýrů 641, 391 02 Sezimovo Ústí II, T: + 421 901 733 722, +420 731 61 70 70, lukas.danek@zehndergroup.com , www.zehnder.sk

  Zehnder ComfoAir 350

  Zehnder ComfoAir 350

  Entalpický výměník Zehnder

  Entalpický výměník Zehnder

  Zehnder ComfoAir 180

  Zehnder ComfoAir 180 

  Zehnder ComfoAir Compact

  Zehnder ComfoAir Compact 

  Zehnder ComfoAir 70

  Zehnder ComfoAir 70 

  Zehnder ComfoSpot 50

  Zehnder ComfoSpot 50 

  Zehnder Group Czech Republic s.r.o.
  Pionýrů 641
  391 02 Sezimovo Ústí II

  Czech Republic
  T +420 383 136 222
  M +420 731 414 443
  All news