Zehnder ZBN
Stropní sálavé panely Zehnder ZBN zaručují příjemné a úsporné vytápění a chlazení budovy. Lze je používat ve všech prostorách s výškou až do 30 m. Přitom lze ve srovnání s jinými systémy ušetřit víc než 40 % energie.
Zehnder ZIP
Jako všechny výrobky a systémy Zehnder mají i stropní sálavé panely ZIP celou řadu předností, které přispívají k vytváření komfortního, zdravého a energeticky úsporného vnitřního klima.
Zehnder Carboline
Stropní sálavé panely navrženy speciálně pro oblast kancelářských budov, škol, nemocnic a veřejných budov, kde stropní systémy Zehnder pro vytápění a chlazení poskytují vyšší komfort při maximální energetické účinnosti.

Stropní systémy pro vytápění & chlazení

Výrobky

Přednosti

ZBN

Zehnder ZBN

Stropní sálavé panely Zehnder ZBN vytápí a ochlazují budovu komfortně a účinně. Je možné je používat ve všech prostorech s výškami od 3 m do 30 m. Podle normy DIN V 18599 jsou přitom možné úspory energie více než 40 % oproti jiným systémům.

K produktu
ZIP

Zehnder ZIP

Stropní sálavé panely Zehnder ZIP je možné na základě modulární konstrukce pružně kombinovat a hodí se tak pro každou montážní situaci. Jejich podstatně nižší hmotnost usnadňuje především nejen montáž, je také první volbou právě pro instalaci na málo nosné střešní konstrukce. Všechny stavební prvky mají protikorozní úpravu, jsou proto nejlépe použitelné také ve vlhkých prostorech.

Stropní sálavé panely Zehnder ZIP vytápí a ochlazují budovu komfortně a účinně. Je možné je využívat ve všech prostorech s výškami do 30 m. Podle normy DIN V 18599 jsou přitom možné úspory energie více než 40 % oproti jiným systémům.

K produktu
Carboline

Zehnder Carboline

Rychlost, energetická účinnost a architektonická svoboda. Zehnder Carboline přidává k vzájemnému přizpůsobení estetiku a funkčnost při účelně vynaložených nákladech. Chladicí a topný systém pro rastrové stropy a stropy s rastrovými pásy se harmonicky zapojuje do prostoru a architektury. Systém je možné integrovat jak do nových, tak i do stávajících rastrových stropů.

Optimální prostorové klima a účinnější využití energie po celý rok. Inovačním materiálem dochází ke spojení vysoké tepelné vodivosti s minimální hmotností. Nový materiál, expandovaný přírodní grafit, se výborně hodí k rychlému a rovnoměrnému rozvodu tepla po celé ploše.

K produktu

Při volbě systému pro vytápění a chlazení se počítá především s energetickou účinností. Systémy pro sálavé vytápění a chlazení Zehnder mohou oproti jiným systémům ušetřit více než 40 % energie. To vše při příjemném prostorovém klima.

Komfort se dosáhne především způsobem přenosu tepla: sálavé teplo kachlových kamen je pociťováno jako příjemné a přirozené, protože tělo se ohřívá přímo. 

Téměř tři čtvrtiny našeho života strávíme v budovách: doma, na pracovišti, ve volném čase. Prostorové klima (teplota a kvalita vzduchu) samotné má přitom na náš všeobecně dobrý stav největší vliv.

Princip funkce

Oblasti použití

Stropní sálavé panely Zehnder fungují v zásadě na stejném přírodním principu jako tepelný účinek slunce: přímé sluneční záření za chladného zimního dne vnímáme jako příjemně teplé i při studeném okolním vzduchu. Tepelný účinek slunce funguje na principu elektromagnetických vln, které procházejí vzduchem bez energetických ztrát. Tato energie se mění na teplo až při kontaktu s lidským tělem..

Princip sálavého vytápění a chlazení lze využít v mnoha různých prostorech a budovách. Systémy se stropními sálavými panely Zehnder se už několik desítek let používají k vytápění prostor o výšce až 30 metrů. Využití je možné ve všech oborech. Stropní sálavé panely Zehnder se zvláště osvědčily při vytápění a chlazení výrobních a sportovních hal, prodejních prostor, kanceláří a veřejných budov jako např. škol a nemocnic. Proto jsou v moderních stavebních projektech už dlouho nepostradatelné.