IDEÁLNÍ PRO ZDRAVÍ, MAXIMÁLNÍ KOMFORT BYDLENÍ
Vždy to nejlepší klima pro
Větrací jednotky Zehnder ComfoAir Q

 

 

Prachový a pylový filtr

Výkonné filtry jednotky Zehnder ComfoAir Q zamezí na 100%, aby se do přiváděného vzduchu dostal prach a pyl. Tím větrací jednotka zaručuje neustále uvolněné dýchání a je optimální volbou – zejména i pro alergiky. Výstražná indikace navíc včas poukazuje na to, že je třeba filtry vyměnit. Přitom indikátor zohledňuje nejen uplynulou dobu, ale také přepravené množství vzduchu. Tím je zaručen klidný, posilující spánek.

Filtry navíc splňují standardy G4 a F7

 

 

 

 

Senzory CO2 pro kvalitu vzduchu

Prostřednictvím volitelných senzorů CO2 hlídá jednotka Zehnder ComfoAir Q neustále kvalitu vzduchu. To automaticky zaručuje neustále vyrovnané množství přiváděného a odváděného vzduchu. Množství přiváděného vzduchu je regulováno podle kvality vzduchu v jednotlivých místnostech a zabezpečuje zdravé ovzduší v interiéru. Tato regulace průtoku vzduchu Flow Control zaručuje perfektní kombinaci zdravého vzduchu optimální kvality a maximální úspory energie. 

 

 

 

 

Systém modulačního obtoku

Systém modulačního obtoku přitom zaručuje vždy optimální teplotu přívodního vzduchu v obytném prostoru. Svěží, ale nikdy příliš studené – příjemné, ale nikdy příliš teplé teploty na míru. Modulační obtok se přitom řídí podle optimální komfortní teploty, která je stanovena na základě informací teplotních a vlhkostních čidel a pomocí inteligentního algoritmu.

 

 

 

 

Tepelný výměník

Jednotka Zehnder ComfoAir Q dokáže díky vysoké účinnosti rekuperace tepla výrazně snížit tepelnou zátěž. Ve srovnání s průměrnými konkurenčními výrobky dokonce až o 38%! Toho větrací jednotka dosahuje díky velikému povrchu extrémně účinného výměníku tepla Paul ve tvaru diamantu. Variabilní výšky kanálů zajišťují nižší tlakové ztráty. To navíc přináší nižší spotřebu energie.

 

 

 

 

Bezhlučné ventilátory

Radiální ventilátory RadiCal společnosti ebm-papst patří k nejnovější generaci ventilátorů. Tvar a umístění usměrňovací mřížky, spirálového pláště a ventilátoru zajišťují co nejnižší odpor vzduchu. To má za následek nejen extrémně tichý, ale také energeticky velmi úsporný provoz.