Vždy to nejlepší klima pro
VYŠŠÍ ENERGETICKÁ ÚČINNOST
Větrací jednotky Zehnder ComfoAir Q

 

 

Maximální energetická účinnost při nízké spotřebě

Díky inovativním technologiím dosahují větrací jednotky Zehnder ComfoAir Q nejlepších hodnot: maximální energetická účinnost(podle měřicí metody PHI 90 % účinnost rekuperace tepla s hodnotou SFP 0,28 Watt/m3/h při 270m3/h) při minimální spotřebě energie ve své třídě. Tím se dosahuje úspor nákladů a rovněž se dlouhodobě zvyšuje hodnota nemovitosti.

 

 

 

 

Výkonnostní standardy zítřka

Modely Zehnder ComfoAir Q získaly všechny odpovídající certifikáty ohledně energetické účinnosti nebo je o ně zažádáno. Tím splňují všechny evropské výkonnostní a energetické normy. Ale to však není vše – dokonce překonávají už dnes požadavky pro rok 2018, a sice v těchto oblastech:

  • Spotřeba elektrické energie
  • Účinnost
  • Řízení

Díky inteligentnímu předehřívání nasávaného venkovního vzduchu zajišťuje větrací jednotka optimální energetickou účinnost. Modulační předehřívací registr se přitom perfektně přizpůsobí teplotě, objemovému průtoku a vlhkosti vzduchu.  

 

 

 

 

Ideální rekuperace tepla

Výměník tepla ve tvaru diamantu firmy Paul zajišťuje svým povrchem zvětšeným o 25 % zvýšení účinnosti rekuperace tepla. Ve srovnání s průměrnými konkurenčními výrobky je výsledkem tepelná zátěž snížená až o 38%. K tomu přispívá i zmenšený odpor vzduchu, který navíc snižuje spotřebu energie.  

 

 

 

 

Inovativní měření množství vzduchu

Rovněž nová patentovaná senzorová technologie jednotky Zehnder ComfoAir Q zajišťuje maximální účinnost rekuperace tepla. Inovativní senzorová Flow-Control technologie automaticky zajišťuje vyrovnané množství přiváděného a odváděného vzduchu. Uvedení do provozu je rychlé a snadné, protože otáčky není nutno nastavovat manuálně.

 

 

 

 

Technologie maximálně tichých ventilátorů

I ten nejčistší a nejčerstvější vzduch má cenu jen poloviční, pokud je provázen kulisou rušivého hluku. Díky jednotce Zehnder ComfoAir Q je to naprosto vyloučeno. Větrací jednotka nové generace je vybavena prokazatelně nejtiššími ventilátory na trhu a je tedy téměř bezhlučná. Usměrňovací mřížky, spirálový plášť a radiální ventilátory RadiCal společnosti ebm-papst zajišťují optimální proudění vzduchu a mimořádně nízkou spotřebu energie.