Vždy to nejlepší klima pro
BRILANTNÍ BARVY V INTERIÉRU
Vždy to nejlepší klima pro
VLASTNÍ STYL
Elektrické radiátory Zehnder
S elektrickými topnými tyčemi Zehnder je možné radiátory provozovat jak čistě na elektrickou energii, tak i v kombinaci s ústředním vytápěním.
Tvary bez hranic
jedinečná řešení pro každou prostorovou situaci

Přínos a užitek

Alergie na domácí roztoče

V každém bytě jsou domácí roztoči. Nesouvisí to s nedostatečnou čistotou. Roztoči také nepřenáší žádné nemoci, jejich výkaly však u mnohých lidí vyvolávají alergie.

Roztoči o velikosti 0,1 až 0,5 mm jsou pouhým okem neviditelní. Živí se převážně šupinami kůže a plísněmi. Žijí převážně v matracích, prohánějí se ale také v kobercích na podlaze a v čalouněném nábytku s textilními potahy.

Exkrementy roztočů se víří společně s prachem a dostávají se tak do dýchacích cest. K podstatě utrpení alergiků. Na tento alergický prach reagují kašlem, rýmou a dýchacími potížemi. Užívání speciálních léků sice zabraňuje, resp. potlačuje, tuto alergickou reakci, smysluplnější však je této reakci předejít a vyvarovat se prachu s obsahem alergenů.

Roztoči se nejrychleji rozmnožují ve vlhkých prostorech. Proto: pravidelně větrejte, aby vlhkost vzduchu zůstala pod 60 %.

Pozor však při vnitřním domácím větrání. Pokud se větrá z vytápěného do nevytápěného prostoru, vlhkost se usazuje na chladnějších stěnách místnosti. Husté kobercové podlahy nebo lapače prachu, jako např. těžké převěšovací záclony a otevřené poličky s knihami, je lépe v ložnici nepoužívat.

Doporučuje se také upustit od květin v květináči se zeminou na pokojové květiny a také od zvlhčovačů vzduchu. Zde existuje nebezpečí, že se budou tvořit plísně, které vedou k alergiím. Čím méně prachu zatěžuje dýchaný vzduch, tím je prostorové klima zdravější. Je proto také důležité instalovat radiátory, které je možné jednoduše a dokonale čistit a které víří málo prachu.

Čistý!

Drsný povrch starých radiátorů je skutečný lapač prachu.
Tento prach se víří teplem a zatěžuje prostorový vzduch parami v případě, že je radiátor v provozu. Radiátory Zehnder neposkytují prachu žádnou podporu. Na jejich mimořádně hladkém povrchu se téměř žádný prach nezachytí. Skládá se ze speciálního práškového laku. Bez rozpouštědel a těžkých kovů. Neobsahuje tak ani žádné páry ohrožující zdraví. Kromě toho: radiátory Zehnder je možné jednoduše a rychle čistit.

V koupelnách hraje čistota zvlášť důležitou roli. Pro koupelnové radiátory, jako např. Zehnder Yucca, vyvinula společnost Zehnder speciální čistící kartáč z ovčí vlny.

Faktory vnímání prostorového klima

Při rekonstrukci soukromého rodinného domu lidé vždy prožívají podobnou situaci: S velkou pečlivostí se myslí na všechny možné detaily přestavby, pouze radiátory kupodivu zůstávají bez povšimnutí. Zcela neoprávněně, neboť ve skutečnosti existuje mnoho důvodů k tomu, aby radiátory nebyly při rekonstrukci zanedbávány.

Hluboké prodechnutí.

Při zdravém prostorovém klima se teplota vzduchu pohybuje kolem 16 až 20 °C a relativní vlhkost vzduchu mezi 40 a 60 %. Častokrát však panuje v místnostech teplota vzduchu 21 °C a relativní vlhkost vzduchu 30 %.

Navzdory vysoké teplotě vzduchu vnímá většina lidí tento suchý vzduch jako příliš chladný a nastavují topení na vyšší výkon. Zaprvé to zvedá náklady na energii a za druhé to ovlivňuje zdraví.
Neboť: suchý vzduch zvyšuje tvorbu prachu a dráždí dýchací orgány. V normálním případě čistí sliznice v nose, hltanu a hrtanu vdechovaný vzduch ještě předtím, než se dostává do průdušek.

V přehřátých prostorech se sliznice dýchacích cest vysušují. Choroboplodné zárodky, nečistota a prach se již neusazují na sliznicích, nýbrž bez překážky pronikají do průdušek. Mohou také vést k alergickým onemocněním dýchacích cest.
Příjemné prostorové klima

Zelený pomocník.

Určité zelené rostliny jsou objekty pro odmořování:

Spotřebovávají oxid uhličitý a uvolňují do vzduchu kyslík. Pomáhají tak zlepšovat prostorové klima. Důležité je vybrat zelené rostliny s velkým povrchem listů. Rozhodující roli přitom hraje celková plocha listů.

Velmi dobře se hodí takové rostliny jako banánový keř, réva a břečťan. Rostliny s málo listy, jako kaktusy nebo rychle kvetoucí květiny, které v době rozkvětu málo rostou, prostorové klima ovlivňují jen málo.

Přenos tepla – není teplo jako teplo

Radiátory hrají v kvalitě prostorového vzduchu velkou roli. Předávají teplo dvěma způsoby: konvekcí a sáláním. Podle svého druhu proto zatěžují vzduch více nebo méně.

Konvekční vytápění

Za prvé: konvekce. Ohřátý vzduch u radiátoru stoupá nahoru. U stropu a stěn se přitom opět ochlazuje a proudí zpět k radiátoru. Tam se chladný vzduch ohřívá a opět stoupá. Pohybem vzduchu v důsledku konvekčního ohřevu se obtěžující prach dostává do vzduchu v místnosti.

Sálavé vytápění

Za prvé: konvekce. Ohřátý vzduch u radiátoru stoupá nahoru. U stropu a stěn se přitom opět ochlazuje a proudí zpět k radiátoru. Tam se chladný vzduch ohřívá a opět stoupá. Pohybem vzduchu v důsledku konvekčního ohřevu se obtěžující prach dostává do vzduchu v místnosti.

Čistý vzduch

Radiátory Zehnder jsou vhodné pro použití v moderních nízkoteplotních systémech vytápění. Navíc díky svému vysokému podílu sálavého tepla minimalizují víření prachu. Pro čistý vzduch.

Hygienický certifikát Zehnder

S dopisem a razítkem.

Universitní klinika v Tübingenu v Německu vyzkoušela a vyhodnotila radiátory Zehnder a vydala posudek. Radiátory v plném rozsahu odpovídají zvýšeným hygienickým nárokům.

Již dříve byly radiátory Zehnder Uno, Zehnder Duo, Zehnder Charleston Completto a Zehnder Charleston Klinik oceněny Institutem pro hygienu Heinricha Heineho univerzity v Düsseldorfu