Elektrické topné tyče Zehnder

Téměř všechny designové radiátory Zehnder jsou určeny pro čistě elektrické nebo kombinované vytápění, které umožňuje jejich celoroční provoz za pomoci vestavěné elektrické topné tyče. Elektrická topná tyč může být integrována do radiátoru a tím elegantně skryta nebo může být jako samostatné příslušenství dodatečně instalována na místě. Její topný výkon by měl být vždy přizpůsoben velikosti radiátoru. Pro všechny elektrické radiátory jsou na výběr topné tyče v různých komfortních třídách: modely Premium jsou vhodné pro exkluzivní designové radiátory, modely Economy s atraktivním poměrem cena - výkon lze navrhnout k nejčastěji prodávaným, klasickým koupelnovým radiátorům. 

Premium

Elektrické topné tyče WIVAR (na obr.) a SAFIR lze elegantně sladit s designem radiátoru a to díky tomu, že jsou dodávány s krytkou v barvě radiátoru nebo v případě topné tyče SAFIR jsou dokonce přímo integrovány v radiátoru. 

Lze rovněž naprogramovat režimy vytápění, nastavit denní nebo týdenní program, využít časový spínač nebo plynule regulovat teplotu.

K dispozici je dálkové ovládání, které lze například umístit na stěnu v místnosti.

 

Economy

Elektrické topné tyče DBM (na obr.) a RICA jsou stejně jako ostatní topné tyče dodávány se zástrčkou pro jednoduché připojení do elektrické sítě.

Elektrická topná tyč Zehnder RICA je vybavena vestavěným regulátorem teploty s pevně danou teplotou topného media 70°C a je vhodná pro ovládání nadřazeným topným systémem.

U elektrické topné tyče DBM je možné díky vestavěnému termostatu volit mezi různými stupni teploty a využít časový spínač pro 2 hod vytápění s možností cyklického opakování po 24 hod.  Topnou tyč lze dodat s krytkou v barvě bílé či v provedení chromovaném, pro dokonalé sladění s koupelnovými radiátory.