19.08.2015

NOVINKA Zehnder. Kompaktní systém větrání s rekuperací tepla pro byty. První svého druhu v ČR!

  Inovativní kompaktní systém větrání pro byty od společnosti Zehnder nabízí mimořádně úsporné celkové řešení pro instalaci komfortního větrání v nových nebo rekonstruovaných bytech až do velikosti obytné plochy 120 m². Představuje jedinečný systém řízeného větrání, přinášející nově také do bytů trvale čerstvý vzduch, zabraňující vzniku plísní a vnikání prachu, alergenů a hluku zvenčí, šetřící 30-50% nákladů za vytápění. 

  Dobře promyšlený kompletní systém tvoří nová, zvlášť malá a inteligentně dimenzovaná větrací jednotka Zehnder ComfoAir 180 s rozměry 680 x 560 x 280 mm a inovativně tvarované prvky ComfoPipe Plus pro rozvod vzduchu. Velikost této nové větrací jednotky byla navržena s ohledem na možnost vestavění do kuchyňských linek, koupelny nebo jiného výklenku v bytě. Komponenty rozvodu vzduchu ComfoPipe Plus jsou se svou výškou 20 mm tak ploché, že lze vézt nad kuchyňskou linkou. Jsou kompatibilní se všemi ostatními komponenty rozvodu vzduchu Zehnder.  Proto mohou být jednoduše propojeny s rozvodem vzduchu, instalovaným do podhledu v chodbě, odkud je čerstvý vzduch rozváděn do obývacího pokoje, dětských pokojů a ložnice a odváděn kromě kuchyně také z koupelny, WC a chodby. Díky plochému potrubí Zehnder OnFloor o výšce 51 mm se výška v chodbě sníží max o 10 cm.

  Přívod a odvod vzduchu se reguluje dvěma vysoce účinnými stejnosměrnými ventilátory jednotky s elektrickou účinností 0,29 W/(m³/h) a tím s mimořádně nízkou spotřebou proudu. Snadno lze vyrovnávat i tlakové rozdíly systému rozvodu vzduchu, protože ventilátory se zapínají každý zvlášť. Tím je vždy zajištěn vyvážený přívod a odvod vzduchu. Kompaktní systém Zehnder pro řízené větrání bytů může v intenzívním stupni přivádět do bytů až 180 m³ vzduchu při tlaku 150 Pa. Větrací jednotka umožňuje snadné přestavení pro přívod vzduchu z leva nebo zprava přímo na stavbě..

  S novou kombinovanou venkovní mřížkou je kromě toho pro přiváděný a odváděný vzduch do/z bytu potřeba pouze jeden prvek a tedy jeden otvor ve fasádě. Mřížka je vyrobena z nerezové oceli.

  Rekuperace tepla a vlhkosti. Větrací systémy Zehnder umožňují oproti jiným výrobcům kromě zpětného získávání tepla i rekuperaci až 65% vlhkosti. Originální entalpický výměník v rekuperačních jednotkách Zehnder dokáže předávat z odváděného do přiváděného vzduchu nejen teplo, ale rovněž vysoký podíl vlhkosti a tak pasivně, bez jakýchkoliv dalších energetických nároků pomáhá optimalizovat relativní vlhkost uvnitř bytu. Tím zabraňuje vysušování interiéru a nebezpečí zamrzání výměníku při nízkých venkovních teplotách. Větrací jednotky Zehnder dosahují účinnost rekuperace neboli zpětného získávání tepla až 95%, což znamená úsporu až 50% nákladů na vytápění.

  Zehnder je největším evropským výrobcem větracích jednotek s rekuperací tepla pro rodinné a bytové domy s dlouholetou tradicí a zkušenostmi. Výroba větracích jednotek byla zahájena již v roce 1968. Zehnder zaujímá vedoucí postavení ve Švýcarsku, Holandsku, Belgii, Itálii a Rakousku, patří mezi přední 3 dodavatele v Německu, Anglii a Polsku.

  Kontakt pro více informací v ČR:

  Pro více informací kontaktujte v ČR: Zehnder Group Czech Republic s r.o., Pionýrů 641, 391 02, Sezimovo Ústí II, T: 383 136 222, 733 73 70 70, e-mail: info@zehnder.cz , www.zehnder.cz

  Kontakt pro více informací v SK:

  Pro více informací kontaktujte v SR: Zehnder Group Czech Republic s r.o., Pionýrů 641, 391 02 Sezimovo Ústí II, M: + 421 901 733 722, T +420 383 136 222, lukas.danek@zehndergroup.com , www.zehnder.sk

  Obr. 1: + NákresInstalace kompaktního systému větrání v kuchyni..

  Obr.  1: + Nákres 

  Instalace kompaktního systému větrání v kuchyni..

  Obr. 2:Instalace v koupelně.

  Obr. 2:

  Instalace v koupelně.

  Obr. 3:Malý prostorový div, velká účinnost: Nová větrací jednotka Zehnder ComfoAir 180 se vejde do každé závěsné kuchyňské skříňky. Může dle potřeby zásobovat vzduchem byty s podlahovou plochou až 120 m² a pomocí entalpického výměníku navíc regulovat vlhkost vzduchu.

  Obr.  3:

  Malý prostorový div, velká účinnost: Nová větrací jednotka Zehnder ComfoAir 180 se vejde do každé závěsné kuchyňské skříňky. Může dle potřeby zásobovat vzduchem byty s podlahovou plochou až 120 m² a pomocí entalpického výměníku navíc regulovat vlhkost vzduchu.

  Zehnder Group Czech Republic s.r.o.
  Pionýrů 641
  391 02 Sezimovo Ústí II

  Czech Republic
  T +420 383 136 222
  M +420 731 414 443
  All news