Více než 100 let know-how
Více než 100 let know-how
Více než 100 let know-how

Více než 100 roků společnosti Zehnder

Společnost Zehnder Group Deutschland GmbH patří ke švýcarské skupině Zehnder Group AG, která má na evropském trhu vedoucí postavení v oboru radiátorů a která se etablovala na jednoho z vedoucích dodavatelů komfortních systémů větrání s rekuperací tepla. Společnost Zehnder nabízí energeticky účinná řešení pro komfortní a zdravé vnitřní klima: Od designových radiátorů až ke kompaktní energetické centrále, od systémů komfortního větrání prostoru až ke stropním sálavým panelům pro vytápění a chlazení.

2009

Společnost Zehnder se představila na veletrhu ISH ve Frankfurtu jako dodavatel kompletního řešení pro zdravé a pohodové prostorové klima. Poprvé byla představena kompaktní energetická centrála Zehnder ComfoBox k vytápění, chlazení, větrání a ohřevu teplé vody. Byly uvedeny nejrychlejší a nejúčinnější stropní sálavé panely Zehnder Carboline k vytápění a chlazení.

2007

Zahájení prodeje filtrů vzduchu a přístrojů k čištění vzduchu v průmyslové oblasti.

Na veletrhu ISH ve Frankfurtu se společnost Zehnder prezentovala jako dodavatel systémů pro vytápění, chlazení a čerstvý vzduch. Představila energeticky účinné inovativní systémy zahrnující nový systém rozvodu vzduchu Zehnder OnFloor, pod značkou Villeroy & Boch by Zehnder ohřívače ručníků Planus, vyznamenané cenou za design "red dot" a prestižní cenou iF Design Award a stropní sálavé panely ZBN.

2005

S výrobní řadou Dualis stanovila společnost Zehnder nové standardy v designu radiátorů. Ocelové radiátory s přední částí ze zvlněného aluminiového profilu disponují velkým podílem příjemného sálavého tepla a hodí se pro koupelny, obývací pokoje i veřejné designové objekty. Radiátory Dualis získaly cenu Design Plus Award.

2003

Zahájení spolupráce s firmou Villeroy & Boch: designéři Villeroy & Boch navrhli k sériím keramiky a nábytku tvarově sladěné koupelnové radiátory, které jsou dodávány pod společnou obchodní značkou Villeroy & Boch by Zehnder.

2002

Nabídka sálavých panelů pro vytápění byla doplněna stropními panely pro chlazení. Dodatečná oblast použití pro kanceláře, výstavní prostory a veřejné budovy. Systémy Zehnder pro sálavé vytápění a chlazení představují estetický prostorový koncept pro pohodové klima v prostoru.

2001

Zahájení působení v oblasti komfortního větrání.

2000

Zehnder slavil 70 roků od zahájení výroby článkových trubkových radiátorů. K tomuto výročí jim dal jméno vztažené k době vzniku: Zehnder Charleston.

1993

Hans-Peter Zehnder (4.generace) přebírá vedení firmy.

1986

Zehnder Holding AG se stává veřejně obchodovatelnou společností. Na trh byly uvedeny nové akcie.

1984

Zehnder vyvíjí nové designové produkty, odpovídající vysokým estetickým nárokům. Na trh byly uvedeny první designové radiátory Zehnder Art Deco a Zehnder Sculptur.

1980

Sloučením společnosti Zehnder a výrobce radiátorů Beutler v Lahru byla ještě více posílena již tehdy silná pozice na trhu.

Zehnder jako první vyvinul a na trh uvedl koupelnový radiátor (Zehnder Universal). Radiátor měl poprvé dvojí využití: pro vytápění a sušení ručníků.

1964

Na základě velké poptávky po trubkových radiátorech byla založena německá dceřiná společnost v Riegelu.

1953

Proniknutí na nové trhy. Zehnder začal vyvážet své trubkové radiátory do Německa.

1952

Zahájení výroby stropních sálavých panelů pro využití v průmyslu a v podnikání. Systémy pro sálavé vytápění budov a hal do výšky 30 m.

1930

Robert Zehnder vynalezl trubkový radiátor (Zehnder Charleston). Oproti tehdy používaným litinovým radiátorům byl trubkový radiátor Zehnder mnohem lehčí, s lepší tepelnou vodivostí, bylo jej možné vyrobit levněji a byl pohlednejší.

1923

Bratři Walter a Robert Zehnderovi vyvinuli a vyrobili lehký motocykl, který byl mnoho let vyráběn ve velkém množství.

1895

Jakob Zehnder založil výrobní závod na motocykly, psací stroje, šicí stroje a pračky v Gränichenu ve Švýcarsku.